Urząd Patentowy innowacyjny w Internecie

/ / EKSPERCI, Filmy-webinaria, Multiferencje, NUMER1, Polska i świat, Ryszard Kondratiuk, Tomasz Słodki, Tomasz Słodki - Webinaria, Webinaria

Nowa Zelandia, Chiny, Stany Zjednoczone, Izrael, Wielka Brytania, Francja i… Polska. Transmi­tujemy wydarzenia w Internecie, aby docierać do osób z otoczenia biznesu i nauki zainteresowanych własnością intelektualną. Nie wszyscy mogą nas odwiedzić w Polsce, ale dzięki internetowi mogą nas zobaczyć, i to w jakości HD. Statystyki zaskakują nas pozytywnie, dzięki nim wiemy, że to, co robimy, odbie­rane jest pozytywnie na całym świecie.

Urząd Patentowy RP, organizując od wielu lat szereg cyklicznych wydarzeń poświęconych ochronie własności przemysłowej oraz innowacyjności, postanowił w 2012 roku poszerzyć swoją ofertę o możliwość zdalnego uczestnictwa w konferencjach i sympozjach dzięki transmisjom internetowym. Przyciągają one uwagę nie tylko licznego audytorium w kraju, ale także spotykają się
z uznaniem odbiorców międzynarodowych. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu najnowocześniejszych rozwiązań – nasze spotkania transmitujemy przy pomocy kilku kamer, tłumacząc je na język angielski. Dbamy także o interaktywność i bardzo dobrze nam się to sprawdza – możliwość zadawania pytań poprzez czat pozwala na dyskusję na światowym poziomie, prezentując opinie tak różne, jak różni są ludzie na naszym globie.

Bardzo ważna w trakcie transmisji jest dla nas możliwość oglądania naszych relacji na wszystkich dostępnych typach urządzeń mobilnych: telefonach komórkowych, smartfonach, tabletach, i-padach, i-phonach, laptopach i innych odbiorni­kach mających łączność z Internetem. Warto podkreślić, że dzięki transmisjom online mogliśmy przekazać nasze info­rmacje do osób, które nie mogły być z nami ze względu na ograniczenia prze­strzeni konferencyjnej lub odległość.

Popularyzacja tej tematyki za pośredni­ctwem najnowszych technologii niewą­tpliwie wychodzi naprzeciw światowym tendencjom związanym z szerokim dostępem do informacji. Jest to szczególnie istotne w odniesieniu do ludzi młodych, którzy biegle posługują się współczesnymi narzędziami komunikacyjnymi, a dzięki inicjatywie Urzędu Patentowego RP uzysku­ją bezpośrednią możliwość zapoznania się z tematyką własności intelektualnej na mobilnej platformie elektronicznej. Atrakcyjny przekaz wizualny zapewnia więc najmłodszemu pokoleniu szansę interaktywnego uczestnictwa w wielu wydarzeniach organizowanych przez Urząd Patentowy. A przecież o to chodzi, aby jak najwięcej osób dowiedziało się o znaczeniu własności intelektualnej jako integralnego składnika nowoczesnej gospodarki opartej na wiedzy.

Zrzut ekranu 2015-11-01 19.57.07Ryszard Kondratiuk – dyrektor Departamentu Promocji i Wspierania Innowacyjności w Urzędzie Patentowym RP.

Podziel się swoją opinią:

Zapisz się na newsletter

Wpisz poniżej swoje imię i adres e-mail, aby otrzymywać powiadomienia o najnowszych artykułach. Obiecujemy pisać tylko w ważnych kwestiach.

Tekst ukazał się w magazynie

Multiferencje

Multiferencje to specjalistyczny magazyn poświęcony transmisją online i webinariom, wydany w nakładzie 3000 egzemplarzy. Dystrybuowany do dyektorów marketingu, sprzedaży, HR-u i PR-u oraz właścicieli małych i średnich przedsiębiorstw. Redaktorem naczelnym jest Tomasz Słodki. 

Ponad trzydziestu specjalistów rynkowych dzieli się swoimi doświadczeniami w transmitowaniu na żywo.

Zobacz inne artykuły autora:

TOP
Udost.