Makijaż przed kamerą – jak zadbać o wizerunek

/ / EKSPERCI, Filmy-webinaria, Justyna Gumińska, Lajfstajl, Multiferencje, NUMER1, Tomasz Słodki, Tomasz Słodki - Webinaria, Wizerunek

Dzisiejsze kamery widzą wszystko, a nawet więcej. Skoro obraz jest HD, to makijaż też musi być HD. Dobrze dobrane kosmetyki wyeliminują błyszczenie się twarzy, zakryją zmarszczki i przebarwienia, zlikwidują pryszcze, a szarej, ziemistej czy zaczerwienionej cerze nadadzą zdrowy kolor.

Makijaż do programu na żywo

Po pierwsze, trzeba ustalić, w jakim oświetleniu będzie występował rozmówca i jak będzie ubrany. Istotny jest też chara­k­ter i tematyka programu.
Pierwszym etapem w makijażu telewizyj­nym jest odpowiednie przygotowanie skóry. Dobrze jest wcześniej wykonać peeling oraz ją nawilżyć. Następnie na twarz, szyję, uszy należy nanieść odpowiednio do skóry dobraną bazę (ostrożnie z bazą rozświetlającą!). Kolejnym, jednym z najważniej­szych etapów, jest dobór podkładu, korektora pod oczy i korektora do korekcji punktowej, w taki sposób, aby zachować jednolitość kolorystyczną oraz nasycenie koloru makijażu. Podkład telewizyjny musi być mocno kryjący, ponieważ światło telewizyjne bezlitośnie obnaża mankamenty i niedoskonałości skóry. Pudru matującego, najlepiej transparentnego, używamy w celu zmatowienia.

Makijaż oczu u kobiet

Świetnie sprawdzają się tu cienie o konsystencji suchej. Takie o konsystencji mokrej i z bardzo mocnym połyskiem mogą dawać efekt tłustych powiek (niekorzystnie odbijają światło). Makijaż oka dobieramy do charakteru programu, typu urody, mody, ubrania i fryzury. Możemy również stosować eyelinery. Tuszujemy rzęsy w taki sposób, aby ich nie posklejać. Po zakończeniu tuszowa­nia należy przeczesać rzęsy czystą szczoteczką lub grzebyczkiem do rzęs w celu ich rozczesania oraz usunięcia nadmiaru tuszu oraz grudek.

Brwi są ważnym elementem makijażu oczu, ponieważ stano­wią ich ramę. Ostre światło powoduje ich optyczne znikanie. W celu uzupełniania brwi możemy stosować cienie, kredki, woski i żele. Pamiętajmy, aby nie przesadzić z intensywnością brwi. Szminkę dobieramy do typu urody oraz makijażu. Warto pamiętać, że w telewizji mniej korzystnie wyglądają kolory z ukrytym odcieniem niebieskim oraz odcienie koloru pomarańczowego. Trzeba skorygować usta, ale ostrożnie z błyszczykami.

maekup1

Konturowanie twarzy

Modelujemy w zależności od jej kształtu. Stosuje się tu zasadę światłocienia. Intensywność bronzera uzależniamy od zamie­rzonego efektu. Możemy stosować również róże i rozświetlacze (postępujemy z nimi w rozsądnych granicach, ostrożnie z różowymi i czerwonymi odcieniami).

Makijaż męski telewizyjny

W makijażu tym należy pamiętać, aby nie był widoczny na ekranie, a skóra wyglądała naturalnie i świeżo. Należy odpowiednio przygotować skórę pod makijaż, nawilżyć ją, nałożyć odpowiednią bazę. Następnie dobrać podkład, aby wyrównać kolor skóry. Podkład nakładamy na twarz, uszy, szyję, zwracając uwagę na kolor ubrania. Nie wolo nakładać zbyt jasnego podkładu, aby uniknąć efektu chorej skóry. Ze względu na zarost ostrożniej niż w przypadku kobiet nakładamy podkład. Zarost nie może być pobrudzony podkładem, korektorem, pudrem.

Następnie używamy korektora pod oczy, aby usunąć wszela­kiego typu cienie pod oczami i nadać im świeżości. Kolejny etap to korekcja niedoskonałości skór typu plamki, pryszcze, pojedyncze zaczerwienienia, w tym celu można użyć mocno kryjących korektorów lub kamuflaży. Aby utrwalić makijaż oraz go zmatowić, nakładamy puder, najlepiej transparentny. Szczególną uwagę przy nakładaniu pudru skupiamy na czole, nosie i brodzie (strefa T), oraz pudrowaniu łysiny i zakoli.

maekup2

Układanie brwi – czasem można je subtelnie i niewidocznie podkreślić cieniem. Jeśli pan ma zarost, trzeba zarost ułożyć, można również pokryć pojedyncze siwizny żelami. Należy otrzepać nadmiar osadzonego pudru na rzęsach. Można również na usta w delikatnym i subtelny sposób nałożyć szminkę w odcieniu naturalnym. Często mężczyźni nie lubią mieć na sobie makijażu, więc wizażystka powinna wykonać demakijaż po nagraniu.

No i teraz można się nie bać kamery, nawet filmującej w HD.

Justyna Gumińska – wizażystka, stylistka, kosmetolożka, szkoleniowiec. Wykładowca wizażu i stylizacji w Art Makijaż. Na co dzień pracuje przy sesjach zdjęciowych, spotach reklamowych, produkcji filmowej, makijażach biznesowych oraz okolicznościowych. Makijażystka gwiazd.

Podziel się swoją opinią:

Zapisz się na newsletter

Wpisz poniżej swoje imię i adres e-mail, aby otrzymywać powiadomienia o najnowszych artykułach. Obiecujemy pisać tylko w ważnych kwestiach.

Tekst ukazał się w magazynie

Multiferencje

Multiferencje to specjalistyczny magazyn poświęcony transmisją online i webinariom, wydany w nakładzie 3000 egzemplarzy. Dystrybuowany do dyektorów marketingu, sprzedaży, HR-u i PR-u oraz właścicieli małych i średnich przedsiębiorstw. Redaktorem naczelnym jest Tomasz Słodki. 

Ponad trzydziestu specjalistów rynkowych dzieli się swoimi doświadczeniami w transmitowaniu na żywo.

Zobacz inne artykuły autora:

TOP
Udost.