Kim jest uchodźca? – Dariusz Rosiak w Tomasz Słodki Live

/ / 06.09.2017, Strona główna, Tomasz Slodki Live, Tomasz Słodki

– Uchodźca to ktoś, kto ucieka przed wojną. I tyle – mówi znany dziennikarz Dariusz Rosiak. – Łączenie kwestii uchodźców i terrorystów zaczęło być robione przez polityków, którzy chcą straszyć ludzi i szukają łatwej popularności – dodaje. – Oczywiście nie wszyscy ludzie, którzy docierają do Europy, są uchodźcami. To często migranci ekonomiczni. Obecnie statystyki ONZ mówią, że około 60 milionów ludzi jest w ruchu – uciekają przed wojnami, ale też szukają dla siebie lepszego życia – mówi Rosiak.

Dziennikarz uważa, że wiele współczesnych tematów jest tak skomplikowanych, że ludzie po prostu się poddają. Na przykład wojna w Syrii. Jeśli chcemy dobrze zrozumieć, o co naprawdę tam chodzi, to musielibyśmy się zajmować tym i tylko tym – dodaje Rosiak.

Mateusz Madejski

Podziel się swoją opinią:

Zapisz się na newsletter

Wpisz poniżej swoje imię i adres e-mail, aby otrzymywać powiadomienia o najnowszych artykułach. Obiecujemy pisać tylko w ważnych kwestiach.

autor

Tomasz Słodki

Tomasz Słodki (ur. 25.09.1983) - dziennikarz, biznesmen, redaktor naczelny magazynu Multiferencje - prowadził programy w największych polskich stacjach radiowych i telewizyjnych.

Pasjonat nowych technologii - wprowadził na polski rynek nowoczesne transmisje on-line oraz audio & video release dla klientów korporacyjnych. Organizował festiwale muzyczne oraz akcje charytatywne. Realizował projekty na całym świecie tworząc multimedialny portal podróżniczy. Bezgranicznie realizuje swoje pasje.

Zobacz inne artykuły autora:

TOP
Udost.