Automatyzacja procesów a odzyskiwanie pieniędzy – Vindicat – Bogusław Bieda – odcinek 9 – Automatycznie odzyskać należności.

/ / 31.10.2017, BIZNES, Bogusław Bieda, Prawo

– Zautomatyzowane odzyskiwanie pieniędzy to przyszłość – uważa Marcin Setlak z Brandelaw.pl. – Weźmy takiego mikroprzedsiębiorcę. Musi on pozyskać klienta, zaoferować mu jakąś wartość, a na koniec wystawić fakturę, to gdy klient się opóźnia z fakturą, to jest to bardzo uciążliwe. Jeśli nie ma swojego działu windykacji, to przesuwa czas uzyskania należności. Automatyzacja nie tylko pozwala usprawnić cały proces, ale również pozbyć się negatywnych emocji. Bo w końcu klient, który nie płaci, to jest ciągle jego klient. Lepiej jest więc to wszystko przenieść na zewnętrzny podmiot – ocenia Marcin Setlak. Przedsiębiorca uważa, że nie należy się bać zautomatyzowanych procesów. – Przecież i tak koniec końców stoją za tym ludzie – dodaje Setlak.

Mateusz Madejski

 

Podziel się swoją opinią:

Zapisz się na newsletter

Wpisz poniżej swoje imię i adres e-mail, aby otrzymywać powiadomienia o najnowszych artykułach. Obiecujemy pisać tylko w ważnych kwestiach.

autor

Bogusław Bieda

Zobacz inne artykuły autora:

TOP
Udost.